Ana SayfaAydınlatma Otomasyonu​

Aydınlatma Otomasyonu

Kurumlarınızda sürekli ve sorunsuz çalışması gereken zayıf akım projelerinizde Doğuş olarak tüm hassasiyetimizle yanınızdayız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kalite ve standartlarda doğrultusunda ürün seçimleri, tekliflendirme, uygulama ve bakım çalışmalarımızla uzun ömürlü sistemleri sizlere teslim etmekteyiz.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Aydınlatma Otomasyonu Avantajlarımız

  • Tüm süreçlerin tek firma ile uçtan uca takibi
  • Tasarımlarımızın doğruluğunun güvencesi
  • Bakım hizmetlerimiz sayesinde sistemlerin sorunsuz çalışması

Projelendirmeler senaryolara göre tümünü yada bir maddeyi kapsayabilir. Burada amaç üretim tesisi, otopark, hastane, okul, veri merkezi yapı her ne olursa olsun ihtiyacın karşılanması sırasında herhangi bir sorun yaşanmamasıyken maliyetleri optimum düzeye çekmektir. Aydınlatma otomasyonu, ev dahil tüm yapılarda uygulanabilir.

Günümüzde enerji ve enerji tüketimi kaynaklı çevre kirliliği her geçen gün kritik hale geliyor ve Aydınlatma Otomasyonu gibi sistemlerin önemi artıyor. Fosil yakıtlardan yenilenebilir ve çevresel farklı enerji kaynaklarına geçtiğimiz bugünlerde evlerden, üretim alanlarına farklı yapılara kadar maliyetleri düşürmeyi önemsiyoruz.
 
Aydınlatma için ülkemizde tüketilen enerji miktarı %20 civarında bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin de temel konularından biri enerji tasarrufu sistemleri olmaya devam ediyor. Enerji maliyetlerini kısmanın elbette pek çok yolu var ancak “gereksizse söndür” mantığı en kolay ve hızla uygulanabilir olanı. Aydınlatma konusu bir otomasyon olarak ele alındığında bir kez projelendirilerek ilerleyen yılları güvene alabiliyor. Aydınlatma Otomasyonu sayesinde tüketim aşağıdaki şekillerde yönetilebiliyor:
 
  • Harekete göre yanıp sönen aydınlatma otomasyonu
  • Çevredeki ışığın şiddetine göre çalışan aydınlatma otomasyonu. (Sokak lambalarının gün sonunda çalışmaya başlaması)
  • Zaman göre ayarlanmış sistemler.
 
 

Işık ve Aydınlatma Teknolojileri

Doğuş olarak zayıf akım çözümleri noktasında ister en baştan en sona ister projenin sizin ihtiyacınıza göre olan noktasından itibaren her noktasında sizlerle birlikte maliyet kritik çözümler üretiyoruz. Aydınlatma Otomasyonu özelinde, sistemin mimari proje üzerinde en doğru şekilde çalışması, senaryoların oluşturulması, izleme ve kontrol etme gibi tüm işlemlerde sizlerle birlikte çalışıyoruz. Bu tür sistemlerin ilk ortaya çıktığı zamanlarda değişiklikler pek çok farklı maliyetlere yol açabiliyordu ancak günümüzde pek çok farklı çözüm yolları mevcut ve bu nedenle hali hazırda kullandığınız sistemlerin de geliştirilmesinin yolu açıldı. Dilediğiniz tüm soruları sayfamızın sağında bulunan iletişim bölümünden bizlere sorabilirsiniz. https://dogus.com.tr/iletisim/

Akıllı Yapılar

İlk andan itibaren bahsettiğimiz gibi enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılığın yanı sıra, engelsiz bir dünya için de akıllı yapıların önemi çok yüksek. Aydınlatma otomasyonu ve farklı yapısal çözümler bu noktalarda öne çıkıyor. IOT çözümleri ile afet, sağlık, tasarruf konularına çözüm bulabilmekteyiz. Bu nedenle yapınızın akıllı olması uzun vadede sizlere pek çok farklı alanda kolaylık sağlayacaktır.

TEKLİF ALIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR