Bize Yazın

  Kvkk koşullarını okudum, onayladım.

  Cisco Meraki en basit ifadesiyle Bulut Tabanlı bir yönetim sistemi çözümüdür. Merkezi yapı üzerinden yönetilme kolaylığı sağlar. IT departmanının sınırlı personelinin işlerini hafifletir. Kullandığı SD-WAN teknolojisi ile neredeyse tak çalıştır bir yapı oluşturur. Bulut tabanlı sistemler kullanırken yapıyı kurmak gerçekten de kolay ancak kullanıcı ara yüzünün de önemi çok büyük. Yönetim panelinde işlemleri daha az zaman harcayarak yapmak ve alışmak çok önemli işte bu noktada meraki fark yaratıyor. Özellikle dağınık yapıda bulunan üretim tesisleri, yine aynı şekilde farklı lokasyonlarda bulunan kampüsler ya da mağazalar için büyük bir kolaylık cisco meraki.

  WiFi üzerinde çalışan bir sistem olan Cisco meraki, KOBİ’LER ve OBİ’ler için dijitalleşme anlamında çok büyük bir kolaylık sunuyor.

  Bulut tabanlı bu çözüm sayesinde Network alt  yapınız daha güvenli, sağlam ve masraf çıkarmayan bir yapıya kavuşacak.

  Cisco Meraki'nin Avantajları

  Bulut Tabanlı

  Kolay Arayüz

  Her zaman Güncel

  FMV Işık Okulları - Referans Projemiz

  Fevziye Mektepleri Vakfı bünyesinde zamanın şartlarına göre tasarlanmış, farklı marka ve ürünlerle oluşturduğu network ve Wİ-Fİ alt yapısını kullanıyordu. Münferit cihaz ve yapılardan oluşan network sorunları nedeniyle süreçlerde zorluklar yaşanmaktaydı. Yönetilebilir olmayan cihazlar, zaman zaman tespiti olanaksız sorunlar zincirine sebep oluyordu.
  Cisco Meraki - Referans Proje

  Anlık çözümler pek çok zaman kalıcı sorunlara yol açıyor. Sistemde yaşanan kesintilerin kök sebebini bulmak için zaman harcanırken, kaynak tespit edilemiyordu. Bu noktada yaklaşımımız ilk olarak kalıcı, iş süreçlerini kolaylaştıran; yenilikçi, akılcı bir çözüm bulmak oldu.

  Fevziye Mektepleri Vakfı bu noktada günümüz arayışlarını karşılayan anahtar teslim çözüm arayışında farklı markalarla görüşmüş. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi detaylar önemli; Bu noktada Cisco Meraki’nin sunduğu çözümler kolay ve anlaşılır olarak öne çıkıyor.

  FMV’de bu nedenle Cisco Meraki’yi tercih etti. Tüm FMV iletişim ağı altyapısı Meraki ağ anahtarları üzerinde yeniden tasarlandı. Omurgada yedekli stack ve fiber çalışan MS425’ler, kampüs binalarında stack çalışan MS350’ler ve uç noktalarda MS225’ler ve MS125’ler ile sistem odası ve kampüsü tamamen yenilenmiş bir ağ altyapısı oluşturduk. Kampüsler arası fiber kablolama yaparak yıldız bir topoloji oluşturduk. Tüm proje hikayesini incelemek için tıklayınız.

  Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

  Videoyu Oynat

  Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

  “Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

  Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

  Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

  Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  • Network Ürünlerinin tek bir ara yüz üzerinden kontrol edilmesi.
  • Sorunların çözümünde hız ve kolaylık.
  • Her zaman güncel alt yapıSınırlı sayıdaki IT personelinin iş yükünün azaltılması IT Personelinin hızla kısa bir eğitim sonucu tüm ağ anahtarlarını, erişim noktalarındaki portları doğru şekilde yapılandırmayı öğrenmesi

  Cisco Meraki OBİ ve KOBİler için büyük bir kolaylık sağlasa da büyüklüğü fark etmeksizin her sektörden markanın dijitalleşme süreçlerinde büyük bir kolaylık sunar. FMV okulları ile yaptığımız çalışmada 5 yılı aşkın süredir biriken tüm sorunlar kolayca çözüldü.

  Öncelikle aradığınız bilgi daha teknik bir bilgi ise: Cisco Meraki Nedir? yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Projenizle ilgili detay arayışındaysanız, form doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

  Çok sayıda karşılaştığımız sorulardan biri de Cisco Meraki ürün ailesinden hangi ürünün ne zaman, nerede kullanılacağı şeklinde oluyor. 

  https://www.youtube.com/watch?v=-FXF-uPJOKs Meraki ürün ailesinden access point'leri incelediğimiz bir video iletebiliriz. Farklı ürün gruplarını da yine video'larımızda karşılaştırıyoruz her zaman, her saat bizlere ulaşarak detay bilgi alabilirsiniz. 

  Doğuş olarak en baştan en sona yanınızdayız.