Ana SayfaCisco Meraki

Cisco Meraki | Doğuş Farkıyla

Cisco Meraki ile Bulut Tabanlı Çözüme geçin,
merkezi arayüz üzerinden tüm IT süreçlerine hakim olun.

TEKLİF FORMU

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Cisco Meraki

Cisco Meraki en basit ifadesiyle Bulut Tabanlı bir yönetim sistemi çözümüdür. Merkezi yapı üzerinden yönetilme kolaylığı sağlar. IT departmanının sınırlı personelinin işlerini hafifletir. Kullandığı SD-WAN teknolojisi ile neredeyse tak çalıştır bir yapı oluşturur. Bulut tabanlı sistemler kullanırken yapıyı kurmak gerçekten de kolay ancak kullanıcı ara yüzünün de önemi çok büyük. Yönetim panelinde işlemleri daha az zaman harcayarak yapmak ve alışmak çok önemli işte bu noktada meraki fark yaratıyor. Özellikle dağınık yapıda bulunan üretim tesisleri, yine aynı şekilde farklı lokasyonlarda bulunan kampüsler ya da mağazalar için büyük bir kolaylık cisco meraki.

WiFi üzerinde çalışan bir sistem olan Cisco meraki, KOBİ’LER ve OBİ’ler için dijitalleşme anlamında çok büyük bir kolaylık sunuyor.

Cisco Meraki'nin Avantajları

  • Maliyetlerden kurtarıyor
  • IT süreçlerini hızlandırıyor​
  • Her zaman güncel, son teknoloji ve sürüm ürün kullanımına izin veriyor.​
  • Bakım kolaylığı sağlıyor​
  • Cihazlar arası bağ kopukluğu sorunları bitiyor.​
  • Çeşitli analiz imkanları sunuyor​
Bulut Tabanlı

Yönetim paneli interneti olan herhangi bir bilgisayar üzerinden erişilebilir ve yönetilebilirdir. Ayrıca, Meraki Android ve IOS uyumlu uygulamaya sahip. Cisco meraki Bulut tabanlı yönetim sistemleri arasında network güvenliği alanında da önemli çözümler sunan ürünlerden biri.

Kolay Arayüz

Yapılandırılması kolay, hızla anlaşılabilir bir arayüze sahiptir ve daha fonksiyoneldir. Admin yetkisine sahip kullanıcılar kullanım öncelikleri, kritik uygulamalara öncelik verme, wireless erişimi ve pek çok farklı yetkilendirmeyi/yönetimi yapabilir, cihaz veya grup cihaz düzeyinde işlemler uygulayabilir. Sözün özü birkaç tıklamayla tüm yönetimi kolayca sağlayabilir.

Her Zaman Güncel

Cisco Meraki, merkezi bir yönetim sistemi olduğu için haberleşen tüm cihazlar ve tüm sistem aynı anda güncellenir, güncellemeler global ortamda yapılır. Bu durum ekstra güvenlik ve sorunsuz çalışma avantajı yaratır.

0
Faaliyet Yılı
0
Çalışan
0 +
Memnun İş Ortağı
0 +
Başarılı Proje
TEKLİF ALIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

Referans Proje
Proje Özeti

Fevziye Mektepleri Vakfı bünyesinde zamanın şartlarına göre tasarlanmış, farklı marka ve ürünlerle oluşturduğu network ve Wİ-Fİ alt yapısını kullanıyordu. Münferit cihaz ve yapılardan oluşan network sorunları nedeniyle süreçlerde zorluklar yaşanmaktaydı. Yönetilebilir olmayan cihazlar, zaman zaman tespiti olanaksız sorunlar zincirine sebep oluyordu.

Anlık çözümler pek çok zaman kalıcı sorunlara yol açıyor. Sistemde yaşanan kesintilerin kök sebebini bulmak için zaman harcanırken, kaynak tespit edilemiyordu. Bu noktada yaklaşımımız ilk olarak kalıcı, iş süreçlerini kolaylaştıran; yenilikçi, akılcı bir çözüm bulmak oldu.

Fevziye Mektepleri Vakfı bu noktada günümüz arayışlarını karşılayan anahtar teslim çözüm arayışında farklı markalarla görüşmüş. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi detaylar önemli; Bu noktada Cisco Meraki’nin sunduğu çözümler kolay ve anlaşılır olarak öne çıkıyor.

FMV’de bu nedenle Cisco Meraki’yi tercih etti. Tüm FMV iletişim ağı altyapısı Meraki ağ anahtarları üzerinde yeniden tasarlandı. Omurgada yedekli stack ve fiber çalışan MS425’ler, kampüs binalarında stack çalışan MS350’ler ve uç noktalarda MS225’ler ve MS125’ler ile sistem odası ve kampüsü tamamen yenilenmiş bir ağ altyapısı oluşturduk. Kampüsler arası fiber kablolama yaparak yıldız bir topoloji oluşturduk. Tüm proje hikayesini incelemek için tıklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR