Fabrika Kurulumu & Otomasyonu

Bize Yazın

  Kvkk koşullarını okudum, onayladım.

  Üretim tesisiniz ya da fabrikanızın zayıf akım çözümleri ve bina teknolojileri projelerini uluslararası standartlarda ele alıyoruz. Detaylardan kurtulun, uzmanlık fark yaratır.

  Sıfırdan Fabrika Kurulumu

  Sistem odası için elverişli alanın seçilmesi tüm süreçlerin başında ve en önemli noktasındadır diyebiliriz. Mevcutta bulunan alanlarınız için de yerin en uygun şekilde kullanımını sağlama adına özel çalışmalar yaptığımızı belirtmek isteriz. Yer seçimini belirleyen unsurlar arasında işletmenizde kullanılacak olan teknolojilerin yanı sıra cihazların kapasiteleri ile ekipmanların işleyişine uygun teçhizat ve donanım özellikleri yer alır. Sistem odanızın dijital donanım ve güç ihtiyacına göre şekillenmesi gereken enerji altyapısı, firmamızın uzman mühendisleri tarafından belirlenir. Çeşitli profesyonel çizim programlarında gerçekleştirilen elektrik ve mekanik konsept dizaynları hem sistem odası kurulum çalışmalarına hız kazandırır hem de kullanıcılarımızın beklentilerini karşılayan doğru alternatif çözümleri sunar.
   
  Sunucu kapasitesi, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör, trafo, yangın algılama ve söndürme teknolojileri, yükseltilmiş taban sistemleri, fiziksel güvenlik unsurlarıyla beraber ortam izleme kriterleri belirlenir ve sürece dahil edilir. Birçok teknolojik cihazınızın yer aldığı ve sürekli bir elektrik iletiminin söz konusu olduğu sunucu odanızın ısısının hem 18 ila 22 derece aralığındaki ideal sıcaklıklarda olması hem de stabil durumda kalması, şirketimizin yüksek hassasiyet gösterdiği çalışmalardan biridir. Bu nedenle etkin ve verimli çalışan iklimlendirme sistemleri için kurulum faaliyetleri öncesinde uygulanan CFD (Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) hesaplamaları, uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen hesaplamaları kapsar. Ayrıca duman algılama dedektörlerinin etkin olduğu bilgi işlem odası yangın söndürme teknolojilerinin seçimi ve kurulumu da Doğuş Elektrik Elektronik şirketinin öncelikli hizmetlerinden biridir.

  Akıllı Fabrika Kurulumu

  Bir üretim tesisinde veya fabrikada kablolamanın uluslararası standartlarda olmazı yapılacak işlerden yalnızca biridir aslında. İletişim alt yapı sistemlerinde yapılacak hatalar tüm maliyetlerin %70’ine yakınını oluşturacaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken çok husus var.

  Cat6 mı kullanılacak Cat7 mi yoksa Cat5e mi; hangi tür güvenlik kamerası kullanılacak, ip telefon çözümlerinde nasıl bir ürün tercih edilmeli, aydınlatma otomasyonlarında nelere dikkat edilmeli, yangın söndürmede sprinkler mi kullanılmalı yoksa FM 200’mü? Peki ya Sistem Odası ne olacak?

  Sizlere yalnızca zayıf akım ile ilgili 11 maddenin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada doğuş olarak 65 kişiyi aşkın ekibimizle 35 yıllık tecrübemizden faydalanarak uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz. Akıllı fabrika kurulumu ya da fabrika kurulumu fark etmeksizin tüm otomasyon, yapısal kablolama ve diğer çözümlerinizde yanınızdayız.