Ana SayfaFabrika Kurulumu & Otomas...

Fabrika Kurulumu & Otomasyonu

Üretim tesisiniz ya da fabrikanızın zayıf akım çözümleri ve bina teknolojileri projelerini uluslararası standartlarda ele alıyoruz. Detaylardan kurtulun, uzmanlık fark yaratır.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

ÇALIŞMA AVANTAJLARIMIZ

  • Maliyetlerden Kurtarıyoruz
  • Bakım Kolaylığı sağlıyoruz
  • Baştan Sona Üretim Takibi İmkanı
  • Kurulum Esnasında Oluşacak Tüm Süreçler Takipte
  • Mümkün olan tüm kablolama teknolojilerine erişim
  • Standartlara uygun kablolama işçiliği, sonlandırma, test ve etkiketleme (ISO/IEC 11801, ISO/IEC14763, EN 50173, EN 50174, ANSI/TIA/EIS 568)
Sıfırdan Fabrika Kurulumu

Doğuş olarak en başından en sonuna dek tüm süreçlerde yanınızdayız. Yapının hangi sektörde olacağı fark etmeksizin yangın söndürme, yapısal kablolama, kartlı geçiş sistemleri, güvenlik donanımları gibi tüm zayıf akım çözümlerinde tam hizmet sunuyoruz.

Üretim tesisiniz ya da fabrikanız doğru bina teknolojileri inşa edildiğinde kalıcı kazanımlar elde edersiniz. Planlı oluşturulmuş yapılarda yangın, sel, deprem gibi afet riskleri en aza indirilirken, güvenlik çalışmaları da önceden planlandığı için açıklar en azda tutulur. Bunun yanında aydınlatma ve diğer endüstriyel otomasyon sistemleri sayesinde maliyetler %40’a kadar düşecektir.

Gerçek zamanlı izleme teknolojileri ve nesnelerin interneti (IOT) sayesinde tüm üretim verimliği takip edilebilir. Bunun yanında daha önce de bahsettiğimiz gibi gereksiz maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

Bir fabrikada iklimlendirmenin de önemi çok büyüktür. Soğuk hava depoları, üretim bantları veya sektöre göre farklı bölümler olabilir. Tüm alanların doğru nem ve ısıda olması gerekmektedir. Nemli bir ortamda transfer bekleyen ürünler depoda zarar görebilir.

Bu nedenle ihtiyaçlarınızı ya da mevcut yapınızın geliştirmelerini birlikte tespit edebilmemiz için mutlaka bizleri arayın, yazın.

Akıllı Fabrika Kurulumu

Bir üretim tesisinde veya fabrikada kablolamanın uluslararası standartlarda olmazı yapılacak işlerden yalnızca biridir aslında. İletişim alt yapı sistemlerinde yapılacak hatalar tüm maliyetlerin %70’ine yakınını oluşturacaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken çok husus var.

Cat6 mı kullanılacak Cat7 mi yoksa Cat5e mi; hangi tür güvenlik kamerası kullanılacak, ip telefon çözümlerinde nasıl bir ürün tercih edilmeli, aydınlatma otomasyonlarında nelere dikkat edilmeli, yangın söndürmede sprinkler mi kullanılmalı yoksa FM 200’mü? Peki ya Sistem Odası ne olacak?

Sizlere yalnızca zayıf akım ile ilgili 11 maddenin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada doğuş olarak 65 kişiyi aşkın ekibimizle 35 yıllık tecrübemizden faydalanarak uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz. Akıllı fabrika kurulumu ya da fabrika kurulumu fark etmeksizin tüm otomasyon, yapısal kablolama ve diğer çözümlerinizde yanınızdayız.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

Referans Proje
Proje Özeti

Fevziye Mektepleri Vakfı bünyesinde zamanın şartlarına göre tasarlanmış, farklı marka ve ürünlerle oluşturduğu network ve Wİ-Fİ alt yapısını kullanıyordu. Münferit cihaz ve yapılardan oluşan network sorunları nedeniyle süreçlerde zorluklar yaşanmaktaydı. Yönetilebilir olmayan cihazlar, zaman zaman tespiti olanaksız sorunlar zincirine sebep oluyordu.

Anlık çözümler pek çok zaman kalıcı sorunlara yol açıyor. Sistemde yaşanan kesintilerin kök sebebini bulmak için zaman harcanırken, kaynak tespit edilemiyordu. Bu noktada yaklaşımımız ilk olarak kalıcı, iş süreçlerini kolaylaştıran; yenilikçi, akılcı bir çözüm bulmak oldu.

Fevziye Mektepleri Vakfı bu noktada günümüz arayışlarını karşılayan anahtar teslim çözüm arayışında farklı markalarla görüşmüş. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi detaylar önemli; Bu noktada Cisco Meraki’nin sunduğu çözümler kolay ve anlaşılır olarak öne çıkıyor.

FMV’de bu nedenle Cisco Meraki’yi tercih etti. Tüm FMV iletişim ağı altyapısı Meraki ağ anahtarları üzerinde yeniden tasarlandı. Omurgada yedekli stack ve fiber çalışan MS425’ler, kampüs binalarında stack çalışan MS350’ler ve uç noktalarda MS225’ler ve MS125’ler ile sistem odası ve kampüsü tamamen yenilenmiş bir ağ altyapısı oluşturduk. Kampüsler arası fiber kablolama yaparak yıldız bir topoloji oluşturduk. Tüm proje hikayesini incelemek için tıklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR