Ana SayfaUPTIME TIER Sertifika Danışman...

UPTIME TIER Sertifika Danışmanlığı

Uluslararası kabul gören UPTIME TIER sertifikası edinmeniz için danışmanlık, kontrolörlük ve uygulama hizmeti sunuyoruz.

UPTIME Institute tarafından verilen ve uluslararası çapta kabul gören TIER Sertifikaları, veri merkezlerinin yeterlilik esaslarını değerlendirir.

UPTIME TIER Sertifikası veri merkezlerinin: Elektrik altyapısı, soğutma, güvenlik, yangın, bina sağlamlığı, network yapısı gibi konularını değerlendirir. Afet durumlarında hizmet verebilme kapasitesini ölçer. Ayrıca Veri Merkezlerinin Amortisman süresini (ROI) de ölçmek için veri sağlar.

Not: Doğuş Elektronik olarak, sertifika danışmanlığı noktasındaki hizmetimiz proje odaklıdır, kişi odaklı değildir.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

UPTIME TIER SERTİFİKA SEVİYELERİ

Tier I: Kritik öneme sahip olmayan Veri Merkezleri için alınmaktadır. Yedeği olmayan, tek güç ve soğutma altyapısına sahip olması ve öngörülen ayakta kalma oranının %99,671 olması beklenmektedir. Bu standartlardaki Veri Merkezlerinin Tier I sertifikası alması pek anlamlı değildir.

Tier II: Tier I seviyesindeki tüm özellikleri sağlaması beklenirken, aynı zamanda yedeklilik sistemleri gerekmektedir. Tek bir güç ve soğutma altyapısına sahip, yedek sistemleri olan ve ayakta kalma oranının %99.741 olan Veri Merkezleri bu sertifikayı almaya hak kazanır.

Tier III: Bir önceki seviyelerdeki tüm özellikleri sağlaması beklenirken, birden fazla güç ve soğutma yolunun olması şartı vardır: Bunların biri kullanılıyor iken, biri de yedekte kalmalıdır. Sistem, %99.982 oranında ayakta kalması gerekmektedir.

Tier IV: Diğer üç seviye birleşimiyle birlikte, birden fazla güç ve soğutma yolunun olması şartı vardır. Öngörülemez herhangi bir vakada bu sistemlerin 0 hata toleransıyla çalışır olması beklendiği gibi, kusursuz bir yedeklilikle sistemin ayakta kalma oranının %99.995 olması beklenmektedir.

Doğuş olarak kendi uzman mühendislerimiz ile ATD (Accredited Tier Designer) sertifikalı kadrosuyla, veri merkezleriniz için sertifika danışmanlık, kontrolörlük ve uygulama hizmetlerini sunuyoruz. Portföyümüzde tüm seviyelerde projelerimiz mevcuttur.

TEKLİF ALIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.