Veri Merkezi Çözümleri

Doğuş Elektrik Elektronik olarak inşaatına başlanacak veya halihazırda mevcut olan veri merkezlerinin, Uluslararası standartlara uygun olarak baştan yapılması veya re-organize edilmesi çalışmalarının baştan sona hizmetini sunuyoruz. Kıymetli alanlarınızın daha verimli, efektif çalışması için uzman ekibimiz analiz, projelendirme, optimizasyon, devreye alma, bakım ve tüm süreçlerde aktif rol oynuyor.

Videoyu Oynat

  HIZLI İLETİŞİM

  Veri Merkezi Projelendirme Avantajlarımız:

  Proje çiziminden teslimine kadar tüm süreçlerin tek firma ile uçtan uca takibi

  Uluslararası standartlarda projelendirmelerle uzun yıllar dayanıklı ve kesintisiz çözümler

  Bakım hizmetlerimiz sayesinde sistemlerin sorunsuz çalışması

  ATD sertifikalı veri merkezi uzmanları

  65 Kişilik Ekip, tecrübeli, sertifikalı kadro

  Uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından tasarruf sağlama

  1) Uzmanlıkla Proje Yönetimi

  Kapsamlı Hizmet: Mevcut veya yeni inşa edilecek veri merkezlerinizin uluslararası standartlara uygun olarak kurulumu ve reorganizasyonu konusunda A’dan Z’ye hizmet sunuyoruz.

  Deneyimli Ekip: Uzman ekibimiz, veri merkezinizin daha verimli ve etkili çalışması için analizden bakıma kadar tüm süreçlerde aktif rol alıyor.

  Büyük Projeler: 35 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz 500’den fazla projede, uluslararası standartlarda çözümler sunarak sektörde adımızdan söz ettiriyoruz.

   

  2) Uluslararası Standartlarda Çözümler

  Global İşbirlikleri: TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezi inşaatlarını başarıyla gerçekleştirdik. Ayrıca çok kıymetli 500+ projede yer aldık. Onlardan biri olan Muğla Belediyesi Projemizi sayfamızda görmektesiniz.

  3) Teknik Uzmanlık ve İnovasyon

  Uzaktan İzleme: Tecrübeli ekibimiz izleme yazılımlarını, trendleri her an takip ediyor. Projeniz için en uygun sistemler kurulurken bu tür çözümlerle de destekleniyor.

  Optimizasyon: Projelerimizde, tasarımlarımızda her zaman için uzun vadede daha maliyetsiz ve sorunsuz çalışan donanım-yazılım birlikteliklerini tercih ediyoruz.

  4) Stratejik Yer Seçimi

  Risk Analizi: Veri merkezi kurulumunda yer seçiminin kritik önem taşıdığının bilincindeyiz. Su, nem, yangın gibi risklere karşı optimum yer seçimiyle projelerinizi gerçekleştiriyoruz. Mevcut alanlarınızda en doğru analizleri yaparak titizlikle çalışıyoruz.

  Titizlik: Veri merkezinin konumlandırılacağı yerle ilgili oluşabilecek riskleri minimuma indiriyoruz.

  5) Keşif, Tasarım ve Uygulama

  Saha Ziyareti: Kuruluşunuzun ihtiyaçlarını tam olarak belirlemek için saha ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

  Doğru Tasarım: İş sürekliliğini kesintisiz bir şekilde sağlamak için doğru tasarımın kritik olduğunu biliyoruz. Uzman kadromuzla en verimli tasarımları sunuyoruz.

  6) Test, Devreye Alma ve Destek

  Kapsamlı Testler: Kurulan sistemlerin hatasız çalışması için gerekli testleri gerçekleştiriyoruz.

  Sürekli Destek: Projenin tamamlanmasının ardından olası sorunlara karşı yanınızdayız. Sizlerle sürekli iletişim halindeyiz ve her an destek sağlıyoruz.

  Neden Doğuş Elektrik Elektronik?

  Veri merkezi çözümlerinde uluslararası standartlarda hizmet sunan firmamız, sektördeki öncü firmalarla yaptığı anlaşmalarla projelerinizi zamanında ve eksiksiz bir şekilde teslim eder. “Uzmanlık fark yaratır” ilkesiyle hareket eden ekibimiz, her adımda sizin yanınızdadır.
  Hizmet ve Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İster arayarak, ister form bırakarak sorularınızı bize iletin ve veri merkezi çözümlerimizden faydalanma fırsatını yakalayın!

  Sıkça Sorulan Sorular

  Data Center ( veri merkezi ), iş süreçlerindeki tüm verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılması için bir merkezde tüm bilgisayarların toplanması sonucu oluşan projedir diyebiliriz.

  Siz kıymetli müşterilerimizin her zaman geleceği de kapsayan kalıcı projelere imza atması için çalışıyoruz.
  İşte bu yüzden bir alanın en başından itibaren yapımında veya hali hazırda bir alanınız var ise de sizlere faydalar sağlamak için sırasıyla keşif, projelendirme, saha uygulama, test ve devreye alma ve bakım hizmetlerimizle çözümlerimizi sunuyoruz.
  Tüm bu süreçleri sırasıyla takip edebildiğimiz gibi, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda sadece tek bir adım olarak da sizlere hizmet verebilmekteyiz.
   
  Bu adımlar sayesinde:
   
  1. Proje yönetimi kolaylığı
  2. Ayrı adımlarda destek verebilme
  3. Modüler ve esnek olarak taleplere daha hızlı ve doğru cevap verebilme 
  Yeteneğine kavuşuyoruz.

  Kelimeler arasında herhangi bir anlamsal ayrım olmamakla birlikte sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir ölçeklendirme yapıyoruz. IT Odası ve Sistem odası tanımlarını daha küçük ölçekte yapılar için Veri Merkezi tanımını ise daha büyük ölçekte kullanıyoruz. Örneğin 60 kabin ile yaptığımız bir projemiz m² bakımından bir veri merkezi projesidir.