Veri Merkezi Bakım & Destek

Bize Yazın

  Kvkk koşullarını okudum, onayladım.

  Günümüzde  BT bütçeleri, pazarlama departmanı bütçeleri kadar kıymetli hale geldi. Tüm süreçlerin teknolojiyle ilerletildiğini düşününce herhangi bir operasyonun aksamaması için kıymeti ortaya çıkıyor. Bakım ve destek çalışmaları BT bütçesi içerisinde %70'e kadar kaplayabiliyor. Bu nedenle düzenli yapılan bakım ve yenileme çalışmaları çok önemli. Operasyonlarınızı yürüttüğünüz en kıymetli alanınızın verimli çalışması gelecek günlerde genişlemelerin kolaylaşmasını sağlarken maliyetlerden de sizi kurtarır. Sitem odası veya veri merkezi bakımı %30 a kadar enerji tasarrufu sağlar.

  Bakım sorunları, ciddi maliyetlere neden olabilen daha kötüsü iş akışını, operasyonu etkileyebilen önemli sorunlardır. Planlı ve uzman yaklaşımımız ile hem arıza sorunlarını aza indiriyor hem de ortaya çıkan sorunlara kalıcı çözümler öneriyoruz.

  Doğuş Elektrik, veri merkezlerindeki kritik sistemlerde oluşabilecek tehlikeleri önlemek ve sorun sayısını minimize etmek için cihazlarınıza belirli aralıklarla ve periyodik olarak düzenli bakım ve destek hizmetleri vermektedir bu şekilde sistemin sürekliliği sağlanmış olur.
   
  Bu doğrultuda, müşterilerimiz ile SLA (Hizmet Seviyesi Anlaşması, Service Level Agreement) anlaşmaları yapmaktayız. SLA, sizlere verilecek olan hizmetin veya servisin çalışma şeklini, hizmet verme süreçlerini ve yapısını belirlediği gibi bu hizmetin nasıl sağlanacağını ve karşılıklı sorumlulukların da belirlendiği anlaşmalardır. Bu noktada, SLA anlaşmalarıyla sizlerin ihtiyaç ve taleplerine konusunda uzman, sertifikalı teknik kadromuz ile cevap vermekteyiz. Operasyonların kritiklik durumuna göre, firmalar ile farklı seviyelerde farklı anlaşmalar yapmaktayız.  Bu anlaşmaların değişkenlik gösterdiği maddelere örnek verilmesi gerekirse verilecek olan hizmetin niteliği, mühadele etme ve sorun çözme zamanı, yedek parça durumu gibi konulardır.
   
  Sizlere sunacağımız periyodik bakım ve destek hizmetleri, yapmış olduğunuz IT yatırımlarının kesintisiz çalışmasını ve operasyonel iş sürekliliğini sağlayacak ve böylelikle veri merkezlerinizdeki iş kesintileri sorun olmaktan çıkacak.

  Sıkça Sorulan Sorular

  • Enerji Sistemleri (Jeneratör, UPS, Akü, Pano, Trafo)
  • Yangın Söndürme Sistemleri
  • İklimlendirme/Soğutma Sistemleri
  • Donanım bağlantı kontrolleri
  • Network Destek hizmeti
  • Yedekleme (back-up) sistemleri kontrolü
  • Sistem ve ağ güvenliği kontrolü
  • BT ürünleri iç ve dış temizliği