Videowall, çok sayıda ekranın bir araya gelmesiyle oluşturulan görüş açısını genişletmeyi amaçlayan bir çözümdür. Eğlence sektöründe daha çok kiralama usulü ile kullanılırken güvenlik, sağlık, finans, ulaşım, gayrimenkul sektörlerinde farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Özellikle Güvenlik sektöründe çok önemli bir etkinliği olduğunu söyleyebiliriz.
Videowall hakkında geniş bilgi verdiğimiz yazımız.

Videowall Çözümleri

Videowall çözümünün en büyük kolaylığı farklı boyutlarda ve mimari estetikte oluşturulabilmesidir. Örneğin 4X3 veya 2X2, 3X3 şeklinde oluşturulabilir. Birbirinden ayrık bütün yada + şeklinde farklı görselliklerde de kullanılabilmektedir. Örneğin bir müze yada stadium içerisinde farklı biçimlerde kullanılabilecekken Güvenlik alanında 4X4 şeklinde nizami bir yerleşimle geniş görüş açısına ulaşılabilir.

 

Maliyetleri yüksek gibi görünse videowall, elde edilen sonuç ve ekran çeşitliliği sayesinde maliyet kritik olarak üretilebilir. LG, Samsung, Vestel gibi önemli markaların videowall hizmeti bulunuyor. Bizler doğuş olarak projenizi oluştururken tecrübelerimizden yararlanarak ihtiyaçlarınızı doğru tespit ediyor, gereksiz harcamalardan sizleri kurtarıyoruz. Videowall, genellikle LED veya LCD şeklinde uygulanıyor. En çok tercih edilen uygulama çeşitleri: LED Video Wall, Standard Video Wall, Cube Wall, Art Video Wall, Menu Board, Scada Video Wall olarak bilinmektedir.

 

Veri Merkezi Çözümleri noktasında pek çok farklı alanda edindiğimiz tecrübeler sayesinde bina içerisinde gerekli noktalarda videowall kullanımının öneminin farkındayız.
Zincir Mağaza, restoran, havaalanı, stadyum gibi çok geniş kapsamda alanlarda yapılabilecek uygulamalar hakkında tüm sorularınızı bizlere çekinmeden sorabilirsiniz.