Ana SayfaKurumsal Network Çözümleri

Kurumsal Network Çözümleri

Doğuş olarak 35 yıllık deneyimimizle Kurumsal Network
Çözümlerinde; Global standartlarda, fiyat/performans odaklı,
yenilikçi çözümler sunuyoruz.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Network çözümleri ve ağ çözümleri konusunda geçtiğimiz 10 yılda
değişen teknolojiler sayesinde kıymetli müşterilerimize
fiyat/performans odaklı, kesintisiz hizmet sağlayan projelendirmeler
yapma kabiliyetlerimiz arttı. Global standart odaklı çalışma yapma
alışkanlığımız, tüm sorunlarını çözmenin yanı sıra ek kolaylıklar da
sağlayacak.
Sizlere LAN ve WAN, Wi-Fi, BT güvenlik ve depolama çözümleri için
eksiksiz bir tasarım, uygulama ve destek hizmetleri yelpazesi sunar.
Birincil hedefimiz, müşterilerimiz için güvenli sistemler oluşturmak
ve desteklemektir. Sağladığımız teknolojiler arasında yönlendirme
(routing), anahtarlama (switching), BT güvenlik altyapısı, Wi-Fi ve
sistem ve veri depolama çözümleri bulunmaktadır. Artık
müşterilerimize hızlı, güvenilir ve kritik derecede güvenli bir sistem
oluşturma zorluğunun üstesinden gelirken tavsiyelerde bulunmak
ve onları desteklemek için ideal bir konumdayız. Tasarım, ürün
konumlandırma, kurulum, network ve sistem güvenliği, yönetimi ve
izlemesi konularında sizlere en doğru çözümleri sunabilmek adına
birçok sektör lideri tedarikçimiz ile ortaklık yapmaktayız.

Kurumsal Network ve Ağ Çözümlerinde Doğuş Avantajları

  • Durum analizlerinin profesyonel yazılım programlarıyla yapılması
  • Minimum maliyet ile maksimum hızı sağlamak için doğru tasarım güvencesi
  • Kesintisiz erişim ile verimliliğin sağlanması
  • Yönetilebilir sistemler sayesinde performans arttırıcı çözümler
  • Çözümlerinizi birinci sınıf garantiler ve personel ile yerinde veya uzaktan desteklemek
  • Bakım hizmetlerimiz sayesinde sistemlerin sorunsuz çalışması
  • Demo ve eğitim hizmetlerimiz

Network Çözümleri

Kablosuz ağlara olan talepler artmaya devam ettikçe, eski altyapılar bunu ihtiyacı karşılamakta zorlanabilir. İster daha büyük bir altyapı projesinin parçası olarak ister tek seferlik bir dağıtım olarak bir LAN veya WAN çözümü uygulamak istiyor olun, Doğuş sizlere her aşamada uçtan uca çözümleriyle yardımcı olacaktır. Sektör lideri ortaklarımız aracılığıyla, kuruluşunuz için en iyi LAN ve WAN çözümünü önereceğiz. Teknik ve destek ekiplerimiz keşif, ağ tasarımı, kurulumu ve dağıtım sonrası boyunca size rehberlik edecektir. Doğuş ile WiFi ağ hızını, güvenliğini ve güvenilirliğini artırırken, işletmeniz için en verimli kablosuz çözümleri elde edebilirsiniz.
Bunlar ile birlikte, sizlere network yönetim ve izleme çözümlerimiz ile network sistemlerinizdeki maliyeti minimuma indirebilme olanağı sağlıyoruz. Farklı yerlerde bulunan yerleşik ekiplerinizin birbirleri arasındaki iletişimi hızlı ve etkili sağlamak için tek noktadan yönetimi sizlere sunuyoruz.

Ağ ve Network Çözümleri kapsamında sunduğumuz Çözümler:

1. IP Telefon ve Santral
2. Video Konferans Uç Çözümleri ve Yazılımları
Uzaktan erişim: Uzak ofisler ve mobil çalışanlar için temel ve
yüksek hızlı çözümler içerir.
3. Uzaktan erişim: Uzak ofisler ve mobil çalışanlar için temel ve
yüksek hızlı çözümler içerir.
4. Yedekleme Sistemleri
5. Hyper-Converged Çözümler ile İş Gücü Optimizasyonu
6. IOT Cihazları ve Sistemleri
7. Sanallaştırma Çözümleri

Server & Storage Çözümleri

Doğru sunucuları ve depolama ürünlerini seçmek, doğru ayakkabı çiftini seçmek gibidir. Yeni donanımınızı satın alırken çok çeşitliseçeneklerden dolayı, bellek form faktörünün, işlemcinin, türünün ve miktarının ortama rahatça uyacağından ve satın alınan iş için doğru performansı sunduğundan emin olmalısınız. Yeni sunucularınızın yalnızca amaca uygun olmasını değil, aynı zamanda ölçeklenebilir olmasını ve beklenen rolleri için beklenen
performansı sunmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışmak istiyoruz. Her projede olduğu gibi, bir çözümün amaca uygun olmasını sağlamak çok önemlidir, bu nedenle her yeni projenin bir değerlendirme, tasarım, uygulama ve son test programından geçmesini sağlıyoruz.

Çözümlerimiz

SUNUCU VE DEPOLAMA DEĞERLENDİRMESİ

Mevcut çözümünüze, mevcut herhangi bir donanımla veya geri dönüşümle ilgili herhangi bir seçenekle veya şu anda mevcut olabilecek herhangi bir geri satın alma planı olasılığını değerlendirecek olan mevcut çözümünüzü araştırmayı ayarlayacağız.

ÇÖZÜM TASARIMI

Size en iyi performans, esneklik ve yedeklilik dengesini sunacak ve çözümün kullanım amacınıza bağlı olarak en iyi teknolojileri destekleyip sunmasını sağlayacak bir çözüm tasarlayacağız. Gerekirse bunu, lisanslama ve performans arasındaki en iyi dengeyi sağlamak için bir sanallaştırma platformu etrafında inşa edeceğiz.

ÇÖZÜM UYGULAMASI

Tüm donanımlar doğrudan sahaya teslim edilecek ve hazırlık süreci ürün yazılımı güncellemesi, yapılandırması ve yazılım kurulumunu içerecek ve teknik personelinizi, yapılandırma için gerekli adımları anlamalarını sağladığından sürece aktif olarak katılmaları için teşvik ediyoruz. Sanal bir ortamın dayanıklılığını kanıtlamak ve teknik personelinizin sanal altyapının basitliğini ve faydalarını daha iyi anlamasını sağlamak için bu aşamada ilk yük devretme testi gerçekleştirilebilir.

SON TEST

Çözüm, tüm ekipman ve konfigürasyonların beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için kapsamlı bir şekilde test edilecektir. Bu, tesise özel bir Kullanıcı Kabul Testi belgesi ile bağlantılı olarak yapılacaktır. Belgeleme işlemlerinin tamamlanmasının arkasından yeni sistemleriniz için servis ve bakım uygulamalarımızı hayata geçiriyoruz.

Ağ Güvenlik Çözümleri

İşletmenizin büyük veya küçük olması fark etmez, şirket verilerinizi koruma çabalarına öncelik vermek çok önemlidir. Felaketler ve kötü niyetli tehditler her zaman bir olasılıktır ve önemli verileri tamamen silebilir veya hassas verileri tehlikeye atabilir, bu da sonuçta işinize zarar verir. Verilerle birlikte, zaman, verimlilik, müşteriler ve müşteriler kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaksınız. Ve tüm bu kayıplar zamanla toplanarak kârınızda büyük bir düşüşe neden olacaktır. Bu sebeple Doğuş olarak güvenliği ciddiye alırız. Müşterilerimize güvenli ve korumalı bir çözüm konusunda herhangi bir risk almıyoruz. Sizleri büyük veri kayıplarından ve ihmallerden korumak amacıyla verimli yedekleme ve kurtarmaya sahip güvenilir ve güvenli bir yapı oluşturacağız. İşletmeniz için sağlayabileceğimiz ağ güvenlik çözümleri önlemlerine ve internet izleme hizmetlerine bir göz atın:

Kullanıcı Farkındalığı – Saldırılar son yıllarda rekor bir büyüme göstermiştir ve sağlam bir güvenlik bilinci programı, derinlemesine savunma stratejilerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğuş, personel eğitim ve test programımız aracılığıyla işletmenizde pozitif bir güvenlik bilinci kültürünü kolaylaştırabilir. Buna kaliteli güvenlik bilinci eğitimi, otomatik saldırı simülasyonları ve eyleme geçirilebilir raporlama ölçümleri dahildir.
SD-WAN Çözümleri – Doğuş, işbirliği ve kaynak paylaşımı kolaylığı için tüm sitelerin birbirine bağlanmasını sağlamak için yüksek güvenlikli site bağlantısı oluşturabilirler.
Güvenlik duvarları – bir güvenlik duvarı, yaygın ağ güvenliği tehditlerine karşı ilk savunma hattınız ve ağ güvenliğinizin önemli bir bileşenidir. Güvenlik duvarı ürünlerimiz, giderek kötü niyetli bir internet ortamında içinizin rahat olmasını sağlar. Tehdit ve Güvenlik Açığı Değerlendirmesi – ağınızın maruz kalabileceği riskleri değerlendirebilir, güvenlik açıklarınızı analiz edebilir ve ağınızı güvenli ve emniyetli tutmak için bir plan önerebiliriz.
VPN Desteği – işinizi büyütürken ağınızı büyütmenize olanak tanıyan ölçeklenebilir VPN (Sanal Özel Ağ) çözümleri sunuyoruz. Web Erişimi İzleme – Araçlarımız, personel verimliliğini sağlamak ve internet bant genişliğinizin kontrolünü sürdürmek için belirli sitelere veya site kategorilerine erişimi kısıtlamayı içeren son kullanıcıların internet kullanımını sınırlayabilir. Güvenli Şifrelenmiş Kablosuz Ağlar – Şifrelenmiş Kablosuz Ağ çözümlerimiz, veri bütünlüğünü ve ağ erişim kontrolünü korurken çalışanlarınızın istediği esnekliği sağlar. İstenmeyen E-postadan Koruma Çözümleri – e-posta istenmeyen postası işletmenizde gürültü yaratır ve personel üretkenliğini sınırlar. E-postaları iş e-posta sisteminize girmeden önce iyice tarayarak, bu medyan aracılığıyla bulaşma riskini sınırlamış
olursunuz. E-posta Güvenliği – Genel ağ güvenliği mimarinizin bir parçası olarak e-posta şifrelemesini kullanarak hassas kurumsal e-postaların gizliliğini ve güvenliğini sağlayın.

0
Faaliyet Yılı
0
Çalışan
0 +
Memnun İş Ortağı
0 +
Başarılı Proje
TEKLİF ALIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

Referans Proje
Proje Özeti

Fevziye Mektepleri Vakfı bünyesinde zamanın şartlarına göre tasarlanmış, farklı marka ve ürünlerle oluşturduğu network ve Wİ-Fİ alt yapısını kullanıyordu. Münferit cihaz ve yapılardan oluşan network sorunları nedeniyle süreçlerde zorluklar yaşanmaktaydı. Yönetilebilir olmayan cihazlar, zaman zaman tespiti olanaksız sorunlar zincirine sebep oluyordu.

Anlık çözümler pek çok zaman kalıcı sorunlara yol açıyor. Sistemde yaşanan kesintilerin kök sebebini bulmak için zaman harcanırken, kaynak tespit edilemiyordu. Bu noktada yaklaşımımız ilk olarak kalıcı, iş süreçlerini kolaylaştıran; yenilikçi, akılcı bir çözüm bulmak oldu.

Fevziye Mektepleri Vakfı bu noktada günümüz arayışlarını karşılayan anahtar teslim çözüm arayışında farklı markalarla görüşmüş. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi detaylar önemli; Bu noktada Cisco Meraki’nin sunduğu çözümler kolay ve anlaşılır olarak öne çıkıyor.

FMV’de bu nedenle Cisco Meraki’yi tercih etti. Tüm FMV iletişim ağı altyapısı Meraki ağ anahtarları üzerinde yeniden tasarlandı. Omurgada yedekli stack ve fiber çalışan MS425’ler, kampüs binalarında stack çalışan MS350’ler ve uç noktalarda MS225’ler ve MS125’ler ile sistem odası ve kampüsü tamamen yenilenmiş bir ağ altyapısı oluşturduk. Kampüsler arası fiber kablolama yaparak yıldız bir topoloji oluşturduk. Tüm proje hikayesini incelemek için tıklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR