Veri Merkezi Çözümleri

Bize Yazın

  Kvkk koşullarını okudum, onayladım.

  Doğuş Elektrik Elektronik olarak inşaatına başlanacak veya halihazırda mevcut olan veri merkezlerinin, Uluslararası standartlara uygun olarak baştan yapılması veya re-organize edilmesi çalışmalarının baştan sona hizmetini sunuyoruz. Kıymetli alanlarınızın daha verimli, efektif çalışması için uzman ekibimiz analiz, projelendirme, optimizasyon, devreye alma, bakım ve tüm süreçlerde aktif rol oynuyor.
   
  Veri Merkezi, sunucular, yedekleme sistemleri network katmanlarını içinde bulunduran özel ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan bir alan. Yükseltilmiş döşemeden iklimlendirmeye kadar her unsur  kendi içerisinde büyük önem taşıyor. Bu nedenle ihtiyaçlar doğru analiz edilmeli ve doğru senaryolar hazırlanmalıdır. Doğuş  Elektrik olarak uzman mühendislerimizle garantili işler sunuyoruz. Veri Merkezi hizmetimiz kapsamında tüm iç ve dış  unsurlarla ilgili tam ve eksiksiz hizmet vermekteyiz.
  Videoyu Oynat

  Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.
   
  “Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.
   
  Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.
   
  Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.
   
  Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

  Veri Merkezi Projelendirme Avantajlarımız:

  Veri Merkezi Kurulumu

  35 yılı aşkın süredir elde ettiğimiz tecrübeler sonucu geliştirdiğimiz 4 adım yaklaşımımız tüm ihtiyaçlarınızı fiyat/performans odaklı çözmemize destek oluyor.
  1) Veri Merkezi Yer Seçimi

  Araştırmalara bakıldığında, veri merkezinin konumlandırılacağı yer ile ilgili oluşabilecek felaket yüzdesi %68 civarındadır. Bu sebeple, tasarımlarımıza başlamadan önce veri merkezi alan konumlandırmasını, siz kıymetli müşterilerimiz ile birlikte kampüs, bina ve/veya ofis ortamını ziyaret ederek veya sizlerden aldığımız projeler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Veri merkezi kurulumu yapılırken en önemli kriterlerden biri yer seçimi olduğu için bu konuyu titizlikle inceliyoruz. Su, nem, yangın, patlama, deprem, iklim şartları, terör, teknolojik altyapı farklılıkları, arazi verimliliği gibi faktörlere karşı optimum düzeyde yer seçimi yaparak alanın hasar alma riski sıfıra yakın bir düzeye indirerek projelendirme çalışmalarımızı yapmaktayız.
  2) Keşif ve Tasarım Çalışmaları

  Kuruluşunuz için gerekli olan veri merkezi ihtiyaçlarını tam olarak belirleyebilmek adına sahayı ziyaret ederek tüm projeleriniz için keşif çalışmalarını Doğuş Elektrik bünyesinde bulunan uzman ekibimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Bu çalışmalar projeleri eksiksiz bir şekilde okuyabilmek, ürün konumlandırmalarını doğru yapabilmek ve sizlere en doğru çözümleri global standartlarda sunabilmek için büyük önem arz etmektedir. Bu çalışmaların hemen akabinde, veri merkezi projelendirme aşaması gelmektedir. İş sürekliliğini kesintisiz bir şekilde sağlayabilmenin yolu doğru bir tasarımdan geçer. Profesyonel ve teknik kadromuz sayesinde sizlere pek çok farklı kritik senaryoyu değerlendirerek tasarımlarımızın güvencesini vermekteyiz. Bununla birlikte, sektörde konusunda uzmanlaşmış pek çok farklı çözüm ortağımızdan elde ettiğimiz güçle sizlere sunduğumuz farklı maliyet stratejileri sayesinde en verimli tasarıma ulaşma imkanına kavuşur, kaliteden ödün vermezsiniz.
  3) Saha Uygulama, Kurulum ve Entegrasyon Çalışmaları

  Keşif ve tasarım çalışmalarında gösterdiğimiz aynı özveriyi veri merkezi uygulama, kurulum ve entegrasyon çalışmalarında da sizlere deneyimletmek en önemli önceliklerimizden bir tanesidir. Birbirinden farklı birçok ürünün doğru entegrasyon sayesinde bir bütün çalışabilmesi bünyemizde yer alan uzman ve tecrübeli saha ekiplerinin başarısıdır. Oluşabilecek en küçük hata, yanlış kurulum ve entegrasyon, siz değerli müşterilerimizin iş sürekliliğini bozacağı gibi aynı zamanda ekonomik anlamda kayıplara da sebep olabilir. Bu sebeple bu gibi durumları yaşamamanız için tasarım ekibimiz ile uygulama ekibimiz koordineli çalışarak sizler için tasarladığımız projeyi hatasız bir şekilde uygulayarak senkron çalışan bir yapı elde edip sizlere gönül rahatlığı ile teslim ediyoruz.
  4) Test ve Devreye Alma

  Doğuş Elektrik olarak, projemizi sizlere teslim etmeden son adımımız olan test ve devreye alma hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak kurulan sistemlerin hatasız ve kesintisiz bir şekilde çalışması için gerekli koşulların sağlandığı test edilir. Getirdiğimiz yük bankaları ile tüm sisteme yükü verip sistemin bu yüke nasıl cevap verdiğini global standartlara uygun senaryolar çerçevesince (Level 3, 4, 5) test ediyoruz. Testlerde ortaya çıkabilecek olası sorunlar düzeltilerek sistemin sorunsuz olarak çalışacağından emin olduktan ve sizlere rapor edildikten sonra sistem devreye alınır ve çalışmaya başlar. Aynı zamanda, sistemde kontrol edilen tüm donanımların etiketlenmesi ve adreslenmesi önemlidir çünkü sistemin herhangi bir karışıklık olmadan düzgün yönetilebilmesi ve sizlere işi teslim ettikten sorun yaşamamanız için gereklidir. Daha sonra yapılacak bakım ve onarım durumlarında ise zaman ve verimlilik kaybı yaşanmaması adına yapılan adresleme projelere de işlenir.
  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Data Center ( veri merkezi ), iş süreçlerindeki tüm verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve dağıtılması için bir merkezde tüm bilgisayarların toplanması sonucu oluşan projedir diyebiliriz.

  Siz kıymetli müşterilerimizin her zaman geleceği de kapsayan kalıcı projelere imza atması için çalışıyoruz.
  İşte bu yüzden bir alanın en başından itibaren yapımında veya hali hazırda bir alanınız var ise de sizlere faydalar sağlamak için sırasıyla keşif, projelendirme, saha uygulama, test ve devreye alma ve bakım hizmetlerimizle çözümlerimizi sunuyoruz.
  Tüm bu süreçleri sırasıyla takip edebildiğimiz gibi, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda sadece tek bir adım olarak da sizlere hizmet verebilmekteyiz.
   
  Bu adımlar sayesinde:
   
  1. Proje yönetimi kolaylığı
  2. Ayrı adımlarda destek verebilme
  3. Modüler ve esnek olarak taleplere daha hızlı ve doğru cevap verebilme 
  Yeteneğine kavuşuyoruz.

  Kelimeler arasında herhangi bir anlamsal ayrım olmamakla birlikte sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir ölçeklendirme yapıyoruz. IT Odası ve Sistem odası tanımlarını daha küçük ölçekte yapılar için Veri Merkezi tanımını ise daha büyük ölçekte kullanıyoruz. Örneğin 60 kabin ile yaptığımız bir projemiz m² bakımından bir veri merkezi projesidir.