Modern besi çiftliği hakkındaki bir yazıyı Doğuş Elektrik sayfasında neden görürsünüz? Cevap çok basit: Teknoloji!

Doğuş Elektrik olarak IT alanında sunduğumuz çözümler arasında üretim tesisleri konusunda da sizlere destek olmak var. Yalnızca sistem odası, veri merkezi, mikro veri merkezi gibi konularda değil tüm IT süreçlerinizde yanınızda olmayı hedefliyoruz. İşte bu yüzden bugün modern besi çiftliği konusunu inceleyeceğiz.

Bir üretim tesisinde IT altyapısı kurulduğunda pek çok konuda iş süreçleri gelişir ayrıca afet ve kazalara karşı da ek duyarlılıklar oluşur. IT altyapısı sayesinde Süt kalitesi artacağından kazanç artabilir, kartlı geçiş sistemleri gibi sistemler sayesinde personel takibi yapılabilir, CCTV ile güvenlik alanında iyileşmeler olurken, yangın söndürme sistemleri gibi sistemler sayesinde de kazalar önlenir. Ayrıca IT altyapısı satın alımlar konusunda da ciddi yardımlarda bulunur.

IT Altyapıları yukarıda sayılan özellikler haricinde elbette çok farklı hizmetler de sunabilir örneğin, geçtiğimiz 20 yılda tarımda çalışan nüfusun azaldığını düşünürsek personel yetersizliğinin de belirli ölçüde önüne geçebilir. Öte yandan tarım ve hayvancılıkta çalışan nüfusun azalması, hayvancılıkta yaşanan bazı sorunlar da bu alandaki yatırımların daha değerli olmasını sağlamıştır. Bir başka değişle arz azaldığı için yatırımın kıymeti artmış durumda. Son olarak Modern Besi Çiftliği ürünlerin ihraç edilmesini kolaylaştırıcı bir unsur diyebiliriz. AB Uyum süreçleri nedeniyle IT Altyapıları pek çok alanda destek oluyor.

Esnek, Teknolojik bir Modern Besi Çiftliğinin Avantajları:

Satın Alma ve Satışlarda Fayda: Yem ve diğer giderlerin yazılımlar, cihazlar aracılığıyla takip edilmesi sayesinde satın alım maliyetleri dengelenebilir. Geriye dönük veriler izlenerek fiyat/performans ürünler satın alınabilir. Gelişmiş BT Altyapıları ürün çıktılarının kalitesini de artırır. Kalite artışı nedeniyle %10-%15’lik küçük görünen bir fiyat artışı dahi ciddi faydalar sağlayacaktır.

Veri Odaklı Yaklaşım, Dijitalin Gücü: İlk örnekte yalnızca satın almadan örneklendirmiş olsak da Dijital dönüşüm stratejik fırsatların görülmesini de sağlayabilir. Önceden hesaplanmış yatırımlar, yada performansın görüntülenmesi yöneticilerin karar almasını sağlar.

Güvenlik: BT altyapıları, afete karşı ve diğer sorunlara karşı ciddi güvenlik çözümleri üretiyor. Yangın söndürme sistemleri, kameralar, kartlı geçiş sistemleri ve bunların 7/24 izlenebilmesi, istenmeyen hadiseleri engelleyecektir.

Fazlası: Teknolojinin işlere dahil olması, liyakatsız ortamın sonlanmasına neden olur. İşlerinizde istatistiki verilere dayanarak doğru örneklerle gerçek sonuçlar elde edebilirsiniz. Tedarik zincirinin izlenmesi, arge çalışmaları, muhasebenin daha verimli çalışması gibi sonuçlar işinizin uluslararası çapta ilgi görmesine neden olacaktır. IT yatırımlarının hesaplı ve uzman ellerce yapılmasını öneriyoruz.

Doğuş Elektrik Hakkında

1987 yılından bugüne ilk gün heyecanımızla ve her an gelişen vizyonumuzla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Teknoloji, tasarım ve mimari trendlere ayak uyduruyoruz. Bilişim sektöründe uluslararası kalite standartlarını sağlıyor, kaliteli ekonomik çözümlerle kalıcı işler yapmanıza destek oluyoruz.

30 yılı aşkın tecrübemizi uzman operasyon ekiplerimize yansıtıyor, bireysel gelişimlerine ve mutluluklarına odaklanıyoruz çünkü biliyoruz ki çok uzun yıllardır sıfıra yakın hata ile çalışmamızın temelinde ekip ruhumuz var. Bizler, Uptime ATD uzmanlarımız ile birlikte 60 kişiyi tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermek için işimizin başındayız. Birlikte uluslararası standartlarda kalıcı projelere imza atmak için sabırsızlanıyoruz.