Ana SayfaGüvenlik Kamerası, IP Kamerası...

Güvenlik Kamerası
(IP Kamera) Çözümleri

Güvenlik kamerası sistemleri evlerde, işletmelerde ve diğer birçok alanda iç ve dış güvenliğin sağlanması için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler güvenliği sağlanmak istenen yerlerin etrafına yerleştirilmekte ve her şeyin izlenebilmesiyle birlikte kaydedilmesine de imkân vermektedir. Eski yıllarda çoğunlukla güvenlik sistemleri için analog güvenlik kamerası tercih edilmekteyken şu an farklı özelliklerin de sunulabilmesi nedeniyle yeni modeller daha fazla tercih edilmektedir.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Elektronik Güvenlik Kamerası, IP Kamera, WIFI Kamera, CCTV Çözümleri

Doğuş Elektronik olarak, 30 yılı aşkın süredir edindiğimiz proje tecrübesi ile güvenlik kamerası (ip kamera), ihtiyaçlarınızı belirlemek için alan incelemeleri yapıyoruz. İncelemelerimiz sonucu uluslararası standartlara uygun ve maliyet bakımından en doğru şekilde hesaplanmış süreçler yönetiyoruz. Doğuş olarak, uzun yıllar verimliliğini koruyacak kalıcı işlere imza atmayı önemsiyoruz. Sağ kısımda bulunan formu doldurarak bizlere ulaşmanızı ve ihtiyaç belirlemek üzere sorular sormanızı çok isteriz.

IP Kamera Sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok alanda olduğu gibi güvenlik alanında da gelişmeler yaşandı. Bunun en iyi örneklerinden bir tanesinin ise IP kameralar olduğu söylenebilir. IP kameralar evinizi, iş yerinizi ve güvenliğini sağlamak istediğiniz diğer yerleri uzaktan gözlemleyebilme imkanı tanımaktadır. Bu sayede evinizde veya iş yerinizde güvenliğinizi artırırken yaşanabilecek olumsuz durumlarda ise caydırıcılık özelliği taşımaktadır. Hırsızlık gibi olumsuzlukların yaşanması durumunda ise IP kameralar sayesinde kişiler kolayca tespit edilebilmektedir.

IP kameralar sahip oldukları sensörler sayesinde elde ettikleri görüntüleri internet bağlantısını kullanarak yetkili olan kişilerin akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarına iletmektedir. IP kamera ile çekilen görüntüler dünyanın neresinde olunursa olunsun akıllı telefon, bilgisayar gibi cihazlar ile internet üzerinden rahatlıkla izlenebilmekte ve aynı zamanda ses akışı da duyulabilmektedir. Bu kameraların kontrolü uzaktan da kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Doğuş Elektronik olarak sizler için sunduğumuz güvenlik kamerası çözümleri sayesinde kendiniz ve sevdiklerinizle birlikte bulunduğunuz yerin de güvenliğini sağlayabilirsiniz. Sizler için sunduğumuz IP (Network) kamera sistemleri hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Wifi Kamera

Geçmişte kameraların çalışabilmesi için bir elektrik kaynağına bağlı olması gerekmekteydi ve  ayrıca veri aktarımı için kablo kullanılmaktaydı. Günümüzde ise iş yerleri veya evlerde kablosuz kamera ihtiyacı meydana gelmiştir. Bu ihtiyaçtan dolayı kablosuz olarak veri iletimi yapabilen güvenlik kamera sistemleri geliştirilerek üretimine başlanmıştır. Geliştirilen bu kablosuz wifi kameraların kolay kurulabilmesi, istenilen yere yerleştirilebilmesi gibi özellikleri ile tercih sebebi olmuştur. Wifi kameralar temelde IP kamera ve analog kamera olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Analog kameralar aynı zamanda CCTV olarakta bilinmektedir. IP kameraların kurulum aşamasında kablolu kameraların kurulumunda olduğu gibi kabloları saklamak için duvar kırma gibi herhangi bir işleme gerek kalmamaktadır.

Kablosuz kameraların herhangi bir bağlantısı yoktur ve bağımsız çalışmaktadır. Wifi kameraların kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi ise tercih edilen kamera tamamen kablosuz bir model ise batarya kullanılması gerekmektedir. Bu bataryaların doluluk durumunun ise sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir.

IP Kamera ve CCTV Kameranın Karşılaştırılması

  • IP kamera ile internete bağlı bir bilgisayardan görüntüyü izlemek veya herhangi bir ayar yapmak için  konum farketmeksizin erişebilmek mümkündür. CCTV yani analog kameraya uzaktan erişim sağlayabilmek mümkün değildir.
  • IP kamerada görüntü kalitesi yüksektir. Analog kamerada görüntü kalitesi nispeten daha düşüktür.
  • Analog kameralar koaksiyel kablo ile daha geniş bir alanda kullanılabilir iken IP kameraların menzili sınırlıdır.
  • IP kameralar üzerlerinde bulunan HD karta kayıt yapabilmektedir. CCTV kameraların kayıt yapabilmesi için DVR denilen cihazlara ihtiyaç duymaktadır.
  • Kablo çekmenin zor olduğu yerlerde analog kameranın kurulumu ve kullanımı IP kameralara göre daha zordur.

IP Kamera Modelleri

IP kameraların farklı modellerinde farklı özellikler bulunmaktadır. Bu sayede farklı kullanıcı talepleri de karşılanmaktadır. Bazı modeller iç mekan kullanımı için uygun olurken bazı modeller ise dış mekanlarda da kullanılabilmektedir. IP(Network) kameraların modelden modele göre görüntü kalitesinde de farklılık bulunmaktadır. Bazı IP kamera modelleri sadece 720p görüntü kaydı sunabilirken bazı modeller ise HD görüntü kalitesi sunmaktadır.

IP kamera modellerinde en önemli özelliklerden birisi ise hareketi algılayabilmeleri ve bu sayede izleme yapabilmeleridir. Bu özellikleri sayesinde ise bu modeller ön plana çıkmaktadır. Diğer bir önemli özellik ise uygulama üzerinden manuel olarak kameranın yönünün ayarlanabilmesidir. Ayrıca ses desteği olmayan modeller bulunmaktayken ses desteği sağlayan seçenekler de bulunmakta ve tercih edilmektedir.

TEKLİF ALIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR