Aydınlatma Otomasyonu

Bize Yazın  Kvkk koşullarını okudum, onayladım.

  Günümüzde enerji ve enerji tüketimi kaynaklı çevre kirliliği her geçen gün kritik hale geliyor ve Aydınlatma Otomasyonu gibi sistemlerin önemi artıyor. Fosil yakıtlardan yenilenebilir ve çevresel farklı enerji kaynaklarına geçtiğimiz bugünlerde evlerden, üretim alanlarına farklı yapılara kadar maliyetleri düşürmeyi önemsiyoruz.

  Aydınlatma için ülkemizde tüketilen enerji miktarı %20 civarında bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin de temel konularından biri enerji tasarrufu sistemleri olmaya devam ediyor. Enerji maliyetlerini kısmanın elbette pek çok yolu var ancak “gereksizse söndür” mantığı en kolay ve hızla uygulanabilir olanı. Aydınlatma konusu bir otomasyon olarak ele alındığında bir kez projelendirilerek ilerleyen yılları güvene alabiliyor. Aydınlatma Otomasyonu sayesinde tüketim aşağıdaki şekillerde yönetilebiliyor: 

  • Harekete göre yanıp sönen aydınlatma otomasyonu
  • Çevredeki ışığın şiddetine göre çalışan aydınlatma otomasyonu. (Sokak lambalarının gün sonunda çalışmaya başlaması)
  • Zaman göre ayarlanmış sistemler.

  Projelendirmeler senaryolara göre tümünü yada bir maddeyi kapsayabilir. Burada amaç üretim tesisi, otopark, hastane, okul, veri merkezi yapı her ne olursa olsun ihtiyacın karşılanması sırasında herhangi bir sorun yaşanmamasıyken maliyetleri optimum düzeye çekmektir. Aydınlatma otomasyonu, ev dahil tüm yapılarda uygulanabilir.

  Işık ve Aydınlatma Teknolojileri

  Doğuş olarak zayıf akım çözümleri noktasında ister en baştan en sona ister projenin sizin ihtiyacınıza göre olan noktasından itibaren her noktasında sizlerle birlikte maliyet kritik çözümler üretiyoruz. Aydınlatma Otomasyonu özelinde, sistemin mimari proje üzerinde en doğru şekilde çalışması, senaryoların oluşturulması, izleme ve kontrol etme gibi tüm işlemlerde sizlerle birlikte çalışıyoruz. Bu tür sistemlerin ilk ortaya çıktığı zamanlarda değişiklikler pek çok farklı maliyetlere yol açabiliyordu ancak günümüzde pek çok farklı çözüm yolları mevcut ve bu nedenle hali hazırda kullandığınız sistemlerin de geliştirilmesinin yolu açıldı. Dilediğiniz tüm soruları sayfamızın sağında bulunan iletişim bölümünden bizlere sorabilirsiniz. https://dogus.com.tr/iletisim/

  Akıllı Yapılar

  İlk andan itibaren bahsettiğimiz gibi enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılığın yanı sıra, engelsiz bir dünya için de akıllı yapıların önemi çok yüksek. Aydınlatma otomasyonu ve farklı yapısal çözümler bu noktalarda öne çıkıyor. IOT çözümleri ile afet, sağlık, tasarruf konularına çözüm bulabilmekteyiz. Bu nedenle yapınızın akıllı olması uzun vadede sizlere pek çok farklı alanda kolaylık sağlayacaktır. Projeniz için en baştan en sona ister danışmanlık ister operasyonel süreçlerde yanınızdayız. 

  Sıkça Sorulan Sorular

  Aydınlatma otomasyonu aslında yalnızca enerji tasarrufu için kullanılmaz. Örneğin bir yangın afeti durumunda merdivenlerin ışıklandırması sağlanabilir. Böylece farklı kazaların önüne geçilmiş olur. Merdivenlerin yanı sıra acil çıkış kapılarına da yönlendirmeler yine ışıklandırmanın doğru kullanılması ile sağlanabilir. Enerjinin kesilmiş olması da ayrıca farklı kazaları önleyecektir.

  11
  10
  9
  8
  7
  6
  5
  4
  3
  2
  1

  Previous
  Next