Ana SayfaEnerji Altyapı Sistemleri

Enerji Altyapı Sistemleri

Doğuş Elektrik olarak enerji verimliliğini doğru ölçümlemelerle ortaya çıkan doğru çözümlerimizle sizlere sağlamaktayız. Hızlı tasarım, kurulum ve entegrasyon sayesinde enerji tüketimlerinizi en aza indiriyoruz. Bu şekilde enerjinin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini düşük seviyelere indirgeyebiliyoruz.

TEKLİF FORMU

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Sizlere Sunduğumuz Avantajlar

 • Proje çiziminden teslimine kadar tüm süreçlerin tek firma ile uçtan uca takibi
 • Tasarımlarımızın doğruluğunun güvencesi
 • Bakım hizmetlerimiz sayesinde sistemlerin sorunsuz çalışması
 • Durum analizlerinin profesyonel yazılım programlarıyla yapılması
 • Minimum maliyet ile maksimum hızı sağlamak için doğru tasarım güvencesi
 • Kesintisiz erişim ile verimliliğin sağlanması
 • Yönetilebilir sistemler sayesinde performans arttırıcı çözümler
 • Çözümlerinizi birinci sınıf garantiler ve personel ile yerinde veya uzaktan desteklemek
 • Bakım hizmetlerimiz sayesinde sistemlerin sorunsuz çalışması
 • Demo ve eğitim hizmetlerimiz
Enerji Altyapı Sistemleri Çözümleri

Güç ve enerji sistemleri bilgi teknoloji altyapılarının sürekliliği için gerekli en önemli parçalardandır. Bu parçaların görevi sistemlere enerji sağlamanın yanı sıra akım düzensizliklerini ve kesintilerini bilgi teknolojileri sistemlerine hissettirmemektir. Bunu sağlamak için Doğuş olarak müşteri ihtiyacına bağlı olarak, hesaplanan güç gereksinimlerini ve tüketimlerini inceleyip, buna uygun kesit ve özellikteki kabloları, tasarlanan ana ve ara dağıtım panolarını, prizleri ve diğer yan tesisat ürünlerini projelere konumlandırıyoruz. Projelerinizi beklenmeyen kesintilere karşı enerji altyapısının yedekliliği konusunu dikkate alarak dizayn etmekteyiz.

Doğuş Elektrik’in enerji alanındaki 30 senelik tecrübesiyle tek hat şemalarının hazırlanması, kablo kesitlerinin belirlenmesi, ürün seçimi, projelendirme ve dizayn çalışmalarımız ile müşterilerimize enerji tüketiminin artık önemli bir gider olmadığı bir sistem kurmaktayız.

Kapsamımızda olan işler arasında:
Kesintisiz Güç Kaynağı Güç Dağıtım Sistemleri Jeneratör Sistemleri Topraklama sistemleri Busbar Uygulamaları Kablo Yönlendirme Tasarımı ve Kurulumu Elektrik tesisatı bakımı Doğuş Elektrik’in enerji alanındaki 30 senelik tecrübesiyle tek hat şemalarının hazırlanması, kablo kesitlerinin belirlenmesi, ürün seçimi, projelendirme ve dizayn çalışmalarımız ile müşterilerimize enerji tüketiminin artık önemli bir gider olmadığı bir sistem kurmaktayız.
Veri Merkezlerinde PUE değeri ne anlama gelmektedir?

Veri Merkezlerinin enerji verimliliğini tanımlayan en önemli parametrelerden bir tanesidir. Açılımı; Güç Kullanım Verimliliğidir. PUE değeri, toplam tesis enerjisinin (toplam güç tüketimi de diyebiliriz) IT enerjisini bölünmesiyle bulunur. PUE değer ne kadar düşükse bir veri merkezinin o kadar verimli çalıştığı anlamı ortaya çıkmaktadır. Yıllar içerisinde enerji verimliliğine gösterilen hassasiyet ile birlikte, veri merkezlerinin PUE düzeylerinin azaldığı Uptime Institute tarafından kanıtlanmıştır.

Doğuş Ailesi, sizlere LAN ve WAN, Wi-Fi, BT güvenlik ve depolama çözümleri için eksiksiz bir tasarım, uygulama ve destek hizmetleri yelpazesi sunar. Birincil hedefimiz, müşterilerimiz için güvenli sistemler oluşturmak ve desteklemektir. Sağladığımız teknolojiler arasında yönlendirme (routing), anahtarlama (switching), BT güvenlik altyapısı, Wi-Fi ve sistem ve veri depolama çözümleri bulunmaktadır. Artık müşterilerimize hızlı, güvenilir ve kritik derecede güvenli bir sistem oluşturma zorluğunun üstesinden gelirken tavsiyelerde bulunmak ve onları desteklemek için ideal bir konumdayız. Tasarım, ürün konumlandırma, kurulum, network ve sistem güvenliği, yönetimi ve izlemesi konularında sizlere en doğru çözümleri sunabilmek adına birçok sektör lideri tedarikçimiz ile ortaklık yapmaktayız.

Network Çözümleri

Kablosuz ağlara olan talepler artmaya devam ettikçe, eski altyapılar bunu ihtiyacı karşılamakta zorlanabilir. İster daha büyük bir altyapı projesinin parçası olarak ister tek seferlik bir dağıtım olarak bir LAN veya WAN çözümü uygulamak istiyor olun, Doğuş sizlere her aşamada uçtan uca çözümleriyle yardımcı olacaktır.

Sektör lideri ortaklarımız aracılığıyla, kuruluşunuz için en iyi LAN ve WAN çözümünü önereceğiz. Teknik ve destek ekiplerimiz keşif, ağ tasarımı, kurulumu ve dağıtım sonrası boyunca size rehberlik edecektir. Doğuş ile WiFi ağ hızını, güvenliğini ve güvenilirliğini artırırken, işletmeniz için en verimli kablosuz çözümleri elde edebilirsiniz.

Bunlar ile birlikte, sizlere network yönetim ve izleme çözümlerimiz ile network sistemlerinizdeki maliyeti minimuma indirebilme olanağı sağlıyoruz. Farklı yerlerde bulunan yerleşik ekiplerinizin birbirleri arasındaki iletişimi hızlı ve etkili sağlamak için tek noktadan yönetimi sizlere sunuyoruz.

Server & Storage Çözümleri

 

Doğru sunucuları ve depolama ürünlerini seçmek, doğru ayakkabı çiftini seçmek gibidir. Yeni donanımınızı satın alırken çok çeşitli seçeneklerden dolayı, bellek form faktörünün, işlemcinin, türünün ve miktarının ortama rahatça uyacağından ve satın alınan iş için doğru performansı sunduğundan emin olmalısınız. Yeni sunucularınızın yalnızca amaca uygun olmasını değil, aynı zamanda ölçeklenebilir olmasını ve beklenen rolleri için beklenen performansı sunmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışmak istiyoruz.

Her projede olduğu gibi, bir çözümün amaca uygun olmasını sağlamak çok önemlidir, bu nedenle her yeni projenin bir değerlendirme, tasarım, uygulama ve son test programından geçmesini sağlıyoruz.

SUNUCU VE DEPOLAMA DEĞERLENDİRMESİ

Mevcut çözümünüze, mevcut herhangi bir donanımla veya geri dönüşümle ilgili herhangi bir seçenekle veya şu anda mevcut olabilecek herhangi bir geri satın alma planı olasılığını değerlendirecek olan mevcut çözümünüzü araştırmayı ayarlayacağız.

ÇÖZÜM TASARIMI

Size en iyi performans, esneklik ve yedeklilik dengesini sunacak ve çözümün kullanım amacınıza bağlı olarak en iyi teknolojileri destekleyip sunmasını sağlayacak bir çözüm tasarlayacağız. Gerekirse bunu, lisanslama ve performans arasındaki en iyi dengeyi sağlamak için bir sanallaştırma platformu etrafında inşa edeceğiz.

ÇÖZÜM UYGULAMASI

Tüm donanımlar doğrudan sahaya teslim edilecek ve hazırlık süreci ürün yazılımı güncellemesi, yapılandırması ve yazılım kurulumunu içerecek ve teknik personelinizi, yapılandırma için gerekli adımları anlamalarını sağladığından sürece aktif olarak katılmaları için teşvik ediyoruz.

Sanal bir ortamın dayanıklılığını kanıtlamak ve teknik personelinizin sanal altyapının basitliğini ve faydalarını daha iyi anlamasını sağlamak için bu aşamada ilk yük devretme testi gerçekleştirilebilir.

SON TEST

Çözüm, tüm ekipman ve konfigürasyonların beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için kapsamlı bir şekilde test edilecektir. Bu, tesise özel bir Kullanıcı Kabul Testi belgesi ile bağlantılı olarak yapılacaktır. Belgeleme işlemlerinin tamamlanmasının arkasından yeni sistemleriniz için servis ve bakım uygulamalarımızı hayata geçiriyoruz.

Güvenlik Çözümleri

İşletmenizin büyük veya küçük olması fark etmez, şirket verilerinizi koruma çabalarına öncelik vermek çok önemlidir. Felaketler ve kötü niyetli tehditler her zaman bir olasılıktır ve önemli verileri tamamen silebilir veya hassas verileri tehlikeye atabilir, bu da sonuçta işinize zarar verir. Verilerle birlikte, zaman, verimlilik, müşteriler ve müşteriler kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaksınız. Ve tüm bu kayıplar zamanla toplanarak kârınızda büyük bir düşüşe neden olacaktır.

Bu sebeple Doğuş olarak güvenliği ciddiye alırız. Müşterilerimize güvenli ve korumalı bir çözüm konusunda herhangi bir risk almıyoruz. Sizleri büyük veri kayıplarından ve ihmallerden korumak amacıyla verimli yedekleme ve kurtarmaya sahip güvenilir ve güvenli bir yapı oluşturacağız.

İşletmeniz için sağlayabileceğimiz ağ güvenlik önlemlerine ve internet izleme hizmetlerine bir göz atın:

Kullanıcı Farkındalığı – Saldırılar son yıllarda rekor bir büyüme göstermiştir ve sağlam bir güvenlik bilinci programı, derinlemesine savunma stratejilerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğuş, personel eğitim ve test programımız aracılığıyla işletmenizde pozitif bir güvenlik bilinci kültürünü kolaylaştırabilir. Buna kaliteli güvenlik bilinci eğitimi, otomatik saldırı simülasyonları ve eyleme geçirilebilir raporlama ölçümleri dahildir.

SD-WAN Çözümleri – Doğuş, işbirliği ve kaynak paylaşımı kolaylığı için tüm sitelerin birbirine bağlanmasını sağlamak için yüksek güvenlikli site bağlantısı oluşturabilirler.

Güvenlik duvarları – bir güvenlik duvarı, yaygın ağ güvenliği tehditlerine karşı ilk savunma hattınız ve ağ güvenliğinizin önemli bir bileşenidir. Güvenlik duvarı ürünlerimiz, giderek kötü niyetli bir internet ortamında içinizin rahat olmasını sağlar.

Tehdit ve Güvenlik Açığı Değerlendirmesi – ağınızın maruz kalabileceği riskleri değerlendirebilir, güvenlik açıklarınızı analiz edebilir ve ağınızı güvenli ve emniyetli tutmak için bir plan önerebiliriz.

VPN Desteği – işinizi büyütürken ağınızı büyütmenize olanak tanıyan ölçeklenebilir VPN (Sanal Özel Ağ) çözümleri sunuyoruz.

Web Erişimi İzleme – Araçlarımız, personel verimliliğini sağlamak ve internet bant genişliğinizin kontrolünü sürdürmek için belirli sitelere veya site kategorilerine erişimi kısıtlamayı içeren son kullanıcıların internet kullanımını sınırlayabilir.

Güvenli Şifrelenmiş Kablosuz Ağlar – Şifrelenmiş Kablosuz Ağ çözümlerimiz, veri bütünlüğünü ve ağ erişim kontrolünü korurken çalışanlarınızın istediği esnekliği sağlar.

İstenmeyen E-postadan Koruma Çözümleri – e-posta istenmeyen postası işletmenizde gürültü yaratır ve personel üretkenliğini sınırlar. E-postaları iş e-posta sisteminize girmeden önce iyice tarayarak, bu medyan aracılığıyla bulaşma riskini sınırlamış olursunuz.

E-posta Güvenliği – Genel ağ güvenliği mimarinizin bir parçası olarak e-posta şifrelemesini kullanarak hassas kurumsal e-postaların gizliliğini ve güvenliğini sağlayın.

Aktif Network Hizmetleri Kapsamında Sunduğumuz Diğer Hizmetler
 1. IP Telefon ve Santral
 2. Video Konferans Uç Çözümleri ve Yazılımları
 3. Uzaktan erişim: Uzak ofisler ve mobil çalışanlar için temel ve yüksek hızlı çözümler içerir.
 4. Yedekleme Sistemleri
 5. Hyper-Converged Çözümler ile İş Gücü Optimizasyonu
 6. IOT Cihazları ve Sistemleri
 7. Sanallaştırma Çözümleri
TEKLİF ALIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Doğuş Olarak Projenizin Başından Sonuna Yanınızdayız

Doğuş olarak biz 35 yılı aşkın süredir 500’ü aşkın büyük proje gerçekleştirdik. Uluslararası standardlarda çıktılar elde ederek belgeledik. TUBORG, ING BANK, SOCAR gibi global markaların veri merkezlerinin inşaatını gerçekleştirdik. 2022’yılının ilk günlerinde FMV Işık okulları için Cisco Meraki projesi tamamladık.

“Uzmanlık fark yaratır” diyoruz ve her işte yeni tecrübeler edinmeye devam ediyoruz. İşimizi, stratejik ortak yaklaşımıyla ele alıyor en baştan en sona kadar sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Projenin tamamlanmasının ardından çıkabilecek sorunlara karşı bağımızı koparmıyor. Her an sizlerle birlikte hareket ediyoruz.

Uzun yıllar teknik konularda uzmanlık yapmış sertifikalı ve tecrübeli personelimizle uzaktan izleme yazılımları ile sistem izleme ve IT kaynak yatırımlarından sizlere tasarruf sağlamaktayız. Sizlere profesyonel yazılım programlarıyla yaptığımız durum analizleri sonucunda minimum maliyet ve maksimum hızı sağlama garantisi veriyoruz.

Bu sayede erişimin kesintisiz ve verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlıyor, çözümlerimizi birinci sınıf garantiler ve personel ile gerekirse yerinde veya uzaktan destekleyerek demo ve eğitim hizmetlerimizle birlikte sizlerin her zaman yanında yer alıyoruz.

Güvenilir bir firma olamın zorluğunun farkında olarak Sektörün öncü firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarlın verdiği güç ve azimle projelerimizi zamanında teslim ediyoruz.